Ubytování a stravování

Ubytování je zajištěno na jednou, dvou a třílůžkových pokojích. Celková kapacita DpS je 72 lůžek, k dispozici je 6 jednolůžkových, 24 dvoulůžkových a 6 třílůžkových pokojů. Pokoje jsou kompletně vybaveny – vestavěné skříně s uzamykatelnou schránkou, polohovací lůžka, noční stolky, kuchyňská linka (není na některých třílůžkových pokojích), skříňky, stůl s křesly. Součástí většiny pokojů je i balkón a sociální zařízení s WC a sprchovým koutem. Vše je samozřejmě bezbariérové a přizpůsobené potřebám seniorů. Uživatelé mají možnost si pokoj dovybavit drobnými předměty, aby se zde cítili příjemně (např. obrazy, fotky, květiny, sošky, malé elektrospotřebiče jako rádio, televize, varná konvice, lednička). Uživatel nemá možnost si vybrat svého spolubydlícího (z organizačních a kompetenčních důvodů DpS). Snažíme se tedy umístit na jeden pokoj uživatele se srovnatelnou fyzickou a mentální úrovní.

pokuj
linka
 
 

 

Kromě svého pokoje mohou uživatelé samozřejmě využívat další společné prostory. Na druhém, třetím a čtvrtém podlaží mají k dispozici denní místnost s lednicí a televizí. Zde mohou trávit volný čas nebo tyto prostory využívat při návštěvách. Na denní místnosti ve druhém podlaží mají uživatelé volně přístupné společenské hry, jako např. šipky, karty, kostky atd. Část denní místnosti ve třetím podlaží je upravena jako reminiscenční koutek. V suterénu budovy se nachází fyzioterapie a dílnička pro volnočasové aktivity, v přízemí je kuchyň s jídelnou, obchůdek, stomatologická ordinace, ekumenická místnost, kanceláře, kadeřnictví, recepce a klubovna využívaná k volnočasovým aktivitám. K relaxaci a trávení volného času lze využít také prostory zahrady s altánem a jezírkem.

Stravování je zajištěno moderní kuchyní CSSML. Uživatelům je poskytována celodenní strava zahrnující snídani, oběd, svačinu a večeři. Na doporučení ošetřujícího lékaře může uživatel využívat stravu dietní nebo diabetickou (u uživatelů s diabetem, kdy je diabetes kompenzován noční dávkou inzulinu, je podávána také druhé večeře). Na základě individuálního přání uživatele zajistíme také vegetariánskou stravu. Konzistence stravy je přizpůsobena individuálním potřebám uživatele. Strava je uživateli podávána v místě, kde si sám přeje – může se stravovat v jídelně, na denních místnostech na jednotlivých podlažích, u stolů na chodbách či na pokoji.

pokuj
linka
 
 
 

 

Jídelní lístek na dané období je zveřejněn na nástěnkách na jednotlivých podlažích, ve výtahu, v jídelně a na přání si uživatelé mohou nechat jídelní lístek také vytisknout. Aktuální jídelní lístek je rovněž zveřejněn zde na webových stránkách v sekci Obecné informace – Aktuality.

Uživatelé se mohou vyjadřovat ke kvalitě, složení a způsobu podávání jídla buď sami, nebo také prostřednictvím stravovací komise. Ta se schází zpravidla 1x za čtvrt roku (případně dle potřeby) a kromě ředitele, vedoucího úseku sociální péče a vedoucí stravování ji tvoří také zástupci z řad uživatelů domova pro seniory. Stravovací komise se zabývá připomínkami strávníků a podává podněty a návrhy ke stravě a složení jídelníčku.

Uživatelé mají možnost vybrat si v den svých narozenin oběd z narozeninového jídelního lístku.

Uživatelé mohou dle svého zájmu využít možnosti posezení v naší „kavárničce“. V pracovní dny mohou uživatelé nakupovat potraviny a další drobné zboží v obchůdku v přízemí CSSML. Uživatelům se sníženou pohyblivostí, nebo na přání, zajišťují nákupy sociální pracovnice.

pokuj
linka
 
 

 

Cena za ubytování a stravu v sobě zahrnuje náklady na ubytování, celodenní stravu, každodenní úklid pokoje, péči o prádlo (praní, žehlení a drobné opravy oblečení) a veškeré energie. Cena se liší dle typu pokoje a stravy – viz. úhrady za ubytování a stravu.